LAN a Wi-Fi sítě

Kdy a proč využít naše služby v oblasti datových sítí

LAN a Wi-Fi sítě

Určitě souhlasíte, že i malé a střední firmy potřebují stabilní, funkční a bezpečnou datovou sít. Z laického pohledu to vypadá, že pro postavení malé firemní sítě stačí nakoupit pár “krabiček” na eshopu, poptat místního dodavatele internetu (ISP) a je hotovo. Takové řešení sice může fungovat, ale trpí několika podstatnými nedostatky:

  • Pouze výchozí konfigurace - bez odborného nastavení fungujete jen ve výchozí konfiguraci, což nemusí být bezpečné a zcela funkční.
  • Nedostatečná bezpečnost - výchozí nastavení nemusí být bezpečné a ve výsledku váš router už nemusí být úplně váš, ale může být zneužit k tzv. DDoS útokům nebo k odposlechu vaší komunikace.
  • Nedostatečný výkon - krabička byla levná, výrobce slibuje velký výkon, ale realita vypadá jinak a výkonnost nesplňuje vaše potřeby
  • Chybějící aktualizace - většina výrobců u zařízení pro domácnosti neřeší dlouhodobou podporu a aktualizace. Tím se opět snižuje bezpečnost i použitelnost zařízení.
  • Chybějící podpora - v běžném provozu firmy se stane, že se objeví problém. Při využití routerů, switchů nebo AP pro domácnosti se nedovoláte odborné pomoci s vyřešením problému.

Výhody počítačové sítě od nás

S návrhem a realizací sítí máme bohaté zkušenosti a umíme vyhovět nárokům od malé sítě pro jednu kancelář až po rozsáhlé sítě průmyslových areálů.

Pro realizaci sítí využíváme ověřené dodavatele s prvky s dlouhodobou podporou firmwaru a prodlouženou zárukou hardwaru.

Před samotnou realizací provádíme analýzu potřeb a požadavků, aby byly prvky vhodně zvolené dle plánovaného použití. Routery stavíme s možností vzdálené správy, aktivního monitoringu, VPN přístupu pro vaše zaměstnance a integrovaný firewall.

Bezdrátové sítě stavíme s podporou Wi-Fi 5 (802.11ac). Samozřejmostí je možnost vytvořit oddělenou síť pro zákazníky a návštěvy, pokrytí prostoru s více přístupovými body.

V případě potřeby využíváme switche s PoE funkcí pro napájení kamer a přístupových bodů přes datový kabel.

Umíme pro vás také najít a vyjednat nejlepší připojení k internetu v dané lokalitě a využít záložního připojení s automatickým přepojením pro případ výpadku.

Námi použivané produkty a technlogie

Mikrotik TP-Link Cisco