Konzultace a poradenství v oblasti IT

Dozvíte se proč využít naše služby a jak taková konzultace probíhá.

Konzultace a poradenství

Řemeslo jménem IT

IT se stalo nedílnou součástí každé firmy. Spousta podnikatelů z ne-IT oboru vnímá IT jen jako povinnou nákladovou položku a to je, dle našeho názoru, škoda. IT lze využít mnoha způsoby. Jak pro usnadnění práce, automatizaci, vyšší produktivitu, tak i třeba rozšíření nabídky služeb.

Není potřeba, abyste byli expertem v IT. Tak jako máte třeba svého odborného účetního nebo marketingového specialistu, můžete využít odborníky i v IT, náš tým SMARTUS.

S čím vám můžeme poradit?

  • Výběr a nákup správného hardwaru a software
  • LAN a Wi-Fi sítě
  • Zálohování
  • Interní systémy a integrace
  • Cloudové služby
  • IT bezpečnost
  • Školení v IT
  • Zabezpečovací systémy, kamery a IoT

Jednotlivé problémy i celková analýza

Tím, že IT prorůstá fungováním celé firmy, je dobré společně projít současně využívané nástroje a postupy pro naši celkovou analýzu. Nebráníme se i řešení konkrétních jednotlivých problémů, ale víme, že často existuje riziko tzv. sub-optimalizace - povede se zlepšit danou věc na úkor dalších kroků nebo činností na firmě.

Průběh jednorázové konzultace

Pokud zatím nemáme žádnou dřívější spolupráci nebo už nevyužíváte některé naše služby, může první spolupráce vypadat zhruba takto:

1. Stručná poptávka

Zkuste stručně shrnout, s čím potřebujete poradit. Využijte poptávkový formulář nebo nám rovnou zavolejte.

2. Nabídka konzultačních hodin

Na základě poptávky připravíme nabídku s odhadem počtu konzultačních hodin. Podle oblasti problematiky je v ceně zahrnuta analýza formou schůzky, video hovoru nebo prohlídky na místě.

I když jsme SMARTUS, netvrdíme, že rozumíme všemu. Pokud se problém týká oblasti, která není naší specializací, řekneme vám to narovinu a doporučíme jiného dodavatele.

3. Návrh řešení

Pokud si nabídku odsouhlasíme, dáme se do toho. Společně projdeme celý problém více do hloubky. Navrhneme řešení v jedné nebo více variantách dle domluvy.

4. Realizace

Pokud se vám navrhované řešení bude líbit, můžeme přejít k realizaci. Konzultace vám však může sloužit třeba jen k nasměrování vhodnému internímu řešení nebo za účelem porovnání více konkurenčních nabídek. To je jen na vás.

Celková analýza IT

Celková analýza IT má za cíl identifikaci a odstranění problematických míst a navržení zlepšení. Podle velikosti firmy může jít o desítky hodin konzultační práce a výstupem je zpráva a prezentace zjištěných výsledků, návrhů na zlepšení.

Celková analýza rozhodně nejde udělat od stolu a vyžaduje naši společnou a úzkou spolupráci. NDA a naše diskrétnost je samozřejmá.

Výsledek je opět možné využít samostatně nebo se spolupráce může přeměnit v dlouhodobější spolupráci formou externího IT.